Blog

projekt nieruchomości

Co zawiera projekt zmiany sposobu użytkowania?

Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości to proces, który może być niezbędny w przypadku, gdy istnieje potrzeba innej eksploatacji obiektu niż pierwotnie przewidywana. Przykładowo, właściciel nieruchomości może chcieć przekształcić biurowiec w budynek mieszkalny. Aby tego dokonać, konieczne jest opracowanie projektu zmiany sposobu użytkowania, który musi uwzględniać różne aspekty prawne oraz techniczne.

Czytaj dalej
plany

Jak przeprowadzić zmianę przeznaczenia budynku?

Zmiana przeznaczenia budynku to proces przekształcenia istniejącej nieruchomości w celu wykorzystania jej w inny sposób niż dotychczas. Zmiana ta wiąże się ze zmianą funkcji budynku (np. z mieszkalnej na usługową lub z użytku publicznego na prywatny).

Czytaj dalej
wnętrze łazienki 3D

Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w projektowaniu, czyli wirtualny spacer po twoim przyszłym domu

Technologie wirtualnej rzeczywistości (VR) w ostatnich latach zdobywają coraz większą popularność, a ich zastosowanie znacząco ułatwia życie w wielu dziedzinach, również w projektowaniu wnętrz czy architekturze. Wirtualny spacer po przyszłym domu to już nie science fiction, ale realne narzędzie, które można wykorzystać zarówno przy projektowaniu własnego mieszkania, jak i przy współpracy z architektem.

Czytaj dalej
projekt budowlany

Z jakich elementów składa się projekt budowlany?

Pierwszym etapem każdego projektu budowlanego jest dokładna inwentaryzacja terenu, na którym planowana jest realizacja inwestycji. Inwentaryzacja powinna obejmować pomiary geodezyjne, analizę warunków gruntowych, a także ocenę uwarunkowań prawnych i administracyjnych.

Czytaj dalej
Działka

Zanim kupisz działkę

Na co dzień zajmujemy  się z inwestycjami, gdzie Klient kupił teren, ale na przykład nie zapoznał się z prawem lokalnym i teraz ma kłopot z realizacją swojej inwestycji. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu trudnych tematów, dlatego chcemy Cię wesprzeć już na etapie wyboru lokalizacji twojej wymarzonej inwestycji, abyś uniknął błędów i kosztownych rozczarowań na późniejszych etapach. Zapraszamy Cię do poniżej lektury

Czytaj dalej